Slovenský Národný Pochod na Bradle

Slovenský Národný Pochod mal v nedeľu, 8.9.2019 jednu z mnohých zastávok (Dukla, Svidník, Zvolen, Banská Bystrica…) na trase pochodu Dukla – Devín, tentoraz na Bradle. Asi o 17. hodine dorazilo približne 15 účastníkov pochodu, posilnených o našich moravských priateľov, na Bradlo k Mohyle M. R. Štefánika, kde ich čakalo asi 60 ľudí, ktorí prišli aj takouto formou podporiť toto sprievodné podujatie.

Všetkých účastníkov slávnosti privítal najprv primátor mesta Brezová pod Bradlom a zaželal veľa úspechov Slovenskému Národnému Pochodu. Okrem toho odovzdal zástupcom občianskeho združenia Slavica pamätný Certifikát.

Za účastníkov pochodu a o.z. Slavica sa k prítomným prihovoril predseda združenia. Ďalej už moderátorka podujatia Broňa Šimková postupne uvádzala jednotlivých účinkujúcich v sprievodnom programe.

Na záver spoločná fotografia, oddych v Ekomúzeu vo Vrbovciach a na druhý deň ráno pochod smerom na Dobrú Vodu.

Pochod končí v piatok, 13. septembra, o 15.00 hod. na Devíne, kde je tiež pre účastníkov pripravené sprievodné podujatie a kde zároveň pozývame všetkých záujemcov a sympatizantov tohto pochodu.

Miloš Zverina

Z našej fotogalérie

NOVINKY

Novinky zo Slavice


Zaujímate sa o dianie okolo Slovanstva? Aj my. Slovanské hnutie sledujeme, zúčastňujeme sa podujatí a aj sami rôzne podujatia a aktivity tvoríme. Prečítajte si 7 dôvodov, prečo odoberať novinky zo Slavice.