Slovanská Veča v Nitre

VEČA ZIMA 7526, NA DEŇ ZIMNÉHO SLNOVRATU A KOĽADU

Podujatie sa začalo po zotmení zapálením obradného ohňa. Týmto obradom sme si uctili našich predkov a našu pôvodnú kultúru.

V úvodnom slove predseda o. z. Slavica Miloš Zverina privítal všetkých účastníkov zimnej Veče a vysvetlil zmysel a dôvod týchto stretnutí. Potom už zazneli zvuky gájd, bubnov a píšťaliek v podaní umeleckého hudobného predstavenia manželov Žilíkovcov. Po nich nasledovali bojové ukážky a umenie od slovanskej družiny BOJAR z Nitry.

Po kultúrnom programe sa ujal slova náš vzácny hosť z Moravy, brat Mojmír Mišún, ktorý nás vo svojom vystúpení oboznámil s činnosťou staroslovienskeho spoločenstva občín - Dŕžava Morava a Sliezko. Po ňom nasledovala prednáška Vladimíra Lauberta vo forme otázok a odpovedí. Úvodom nás oboznámil so zvykmi, obyčajmi a slávením našich pôvodných sviatkov v období zimného slnovratu. Vo vystúpení Vladimíra Lauberta (Tartaria o. z.) sa prítomní dozvedeli veľa zaujímavých faktov a informácií o našej staroslovienskej pôvodnej kultúre a védickej tradícii.

Na záver podujatia vyzval Miloš Zverina prítomných, aby sa aktívne zapájali do činnosti odborných rád, ako napríklad: vzdelávacia rada, rada tradícií, gazdovská rada, rodičovská rada a iné. Záujemcovia o spoluprácu nás môžu kontaktovať prostredníctvom našej mailovej adresy: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

SLÁVA RODU a PREDKOM NAŠIM !!!NOVINKY

Novinky zo Slavice


Zaujímate sa o dianie okolo Slovanstva? Aj my. Slovanské hnutie sledujeme, zúčastňujeme sa podujatí a aj sami rôzne podujatia a aktivity tvoríme. Prečítajte si 7 dôvodov, prečo odoberať novinky zo Slavice.