Návrat k našim koreňom - Tri prúty

Návrat k našim koreňom

Srdečne Vás pozývame na premiéru popularizačného divadelného predstavenia NÁVRAT K NAŠIM KOREŇOM, ktoré sa uskutoční dňa 24. februára o 15.00 hod. v Dome Matice slovenskej v Nitre. Divadelné predstavenie je určené pre všetky vekové kategórie je postavené na motíve povesti O troch prútoch. Pohľad autorov predstavenia - scenáristu a autora hudby Róberta Žilíka a dramaturga a režiséra Rudolfa Jurenku - sa snaží popularizačnou formou priblížiť život našich predkov. Príbehom vás prevedie tradičná bábka - javajka, ktorá ožije vďaka Starému divadlu v Nitre. Hudobnú a tanečnú časť priblížia RODOL´UBERT IGRIC a Folklórny súbor Zobor. Scénický šerm predvedie zoskupenie Bojar Nitra. Súčasťou premiéry bude aj tradičný remeselný jarmok.

Organizátor podujatia: Matica slovenská
Spoluorganizátori: Odbor Mladej Matice v Nitre, Dom Matice slovenskej v Nitre, RODOL´UBERT IGRIC, Bojar Nitra, Staré divadlo v Nitre a FS Zobor

Tešíme sa na Vašu účasť!NOVINKY

Novinky zo Slavice


Zaujímate sa o dianie okolo Slovanstva? Aj my. Slovanské hnutie sledujeme, zúčastňujeme sa podujatí a aj sami rôzne podujatia a aktivity tvoríme. Prečítajte si 7 dôvodov, prečo odoberať novinky zo Slavice.