images/projekty/titulka-projekt-povodna-kultura-slovanov.jpg

Medzinárodná védická konferencia Pôvodná kultúra Slovanov

Projekt PÔVODNÁ KULTÚRA SLOVANOV vznikol ako priestor pre všetkých ľudí, ktorí sa rôznym spôsobom venujú myšlienkam a tématike Slovanstva, či už v oblasti histórie, kultúry, umenia a podobne.

Hlavnou víziou nášho združenia je spájať ľudí a ich myšlienky.

Vo formáte konferencií o pôvodnych slovanských kultúrach sa prednášajúci môžu v niektorých témach názorov rozchádzať a v niektorých témach môžu pôsobiť kontroverzne. Bez toho, aby ľudia dostali priestor sa vyjadriť, by sme nemali šancu spoznať hodnoty, ktoré v ich myšlienkach, skúsenostiach a názoroch ukrývajú a nemali by sme šancu sa navzájom spoznávať a porozumieť si. Zámerom nášho združenia však nie je poskytovať priestor myšlienkam extrémizmu, rasizmu alebo neznášanlivosti. Odporovalo by to hodnotám vzájomného rešpektu a spolupráce, podľa ktorých nie sú extrémisti zo žiadneho politického spektra ochotní sa riadiť. Naopak, hľadáme cesty, ktoré budú ľudí na základe všeobecne platných hodnôt, ale rôznych myšlienkových prúdov spájať a dovolia im vzájomne sa pochopiť a rešpektovať. Našou základnou prioritou je predovšetkým trvalá udržateľnosť mieru v Európe a zdieľanie názorov, postojov a faktov, ktoré môžu napomôcť dosiahnutiu všeobecného mieru a pokoja aj vo svete. Sme zásadne proti vojne a proti ovládaniu a zneužívaniu iných národov prostredníctvom sily, zastrašovania a mediálnej manipulácie. Súčasne s touto prioritou je pre nás dôležitá propagácia slovanskej vzájomnosti a bohatého kultúrneho dedičstva a histórie Slovanov.

Odbornej tématike a odborných garantov pozývame prednášať hlavne v projekte FORUM SLAVICA, o ktorom si viac môžete prečítať tu...


Pôvodná kultúra Slovanov 2017

Pôvodná kultúra Slovanov 2017

V piatok, 30. júna 2017 sa v historických priestoroch Župného domu v Nitre uskutočnilo pokračovanie minuloročnej úspešnej medzinárodnej konferencie Pôvodná kultúra Slovanov, tentoraz s podtitulom "Slovanstvo v umení".

  Čítať Ďalej...

NOVINKY

Novinky zo Slavice


Zaujímate sa o dianie okolo Slovanstva? Aj my. Slovanské hnutie sledujeme, zúčastňujeme sa podujatí a aj sami rôzne podujatia a aktivity tvoríme. Prečítajte si 7 dôvodov, prečo odoberať novinky zo Slavice.