Folklórny súbor Kokavan

Kokavan

SlovenskoSlovensko

Námestie 1. mája 10, 985 05 Kokava nad Rimavicou

web: http://fskokavan.szm.com/

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Všeobecné informácie o FS KOKAVAN

Kokava nad Rimavicou je známa nielen svojimi prírodnými krásami, ale aj bohatou folklórnou históriou. Prvé organizované formy folklóru vznikli v dvadsiatych rokoch 20. storočia. Mládežnícky folklórny súbor KOKAVAN v dnešnej podobe existuje od roku 1970. Je to súbor mladých ľudí, ktorí v tancoch a piesňach zachovávajú tradície kokavského folklóru v skutočnej originalite a ktorých spája láska k ľudovému umeniu. Zúčastňuje sa folklórnych festivalov doma i v zahraničí. Kokavský folklór obdivovali v Anglicku, v Grécku, v Juhoslávii, vo Francúzsku, v Poľsku, v Maďarsku a v Česku.
FS KOKAVAN rozdáva radosť, pohodu a krásu, zachováva folklórne tradície Kokavy pre budúce generácie a dôstojne ju reprezentuje na vystúpeniach doma i v zahraničí. Repertoár súboru tvoria tance z Kokavy – hajduch, redikanie, šuchon, drgon, ale aj tance iných regiónov Slovenska. K zachovaniu kokavského folklóru prispieva i celoslovenský folklórny festival mladých so zahraničnou účasťou – KOLIESKO, ktorý sa každoročne koná v auguste v Kokave nad Rimavicou.

Základné informácie o FS KOKAVAN

Zriadovateľ súboru:
Riaditeľ súboru:
Umelecký vedúci súboru:
Ján Blahuta
Ľudovú hudbu vedie:
Gejza Šereš
Organizačný vedúci súboru: Jana Krotáková
Rok založenia súboru: 1970
Kontaktná adresa: FS KOKAVAN, Miestne kultúrne stredisko,
Námestie 1. mája č. 10, 985 05 Kokava nad Rimavicou
Tel: 00421474293245
Fax: 00421474222357
Mobil: 0903559014
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
web: www.kokava.sk . http://fskokavan.szm.com/

Dátum aktualizácie údajov:
1.7.2011
NOVINKY

Novinky zo Slavice


Zaujímate sa o dianie okolo Slovanstva? Aj my. Slovanské hnutie sledujeme, zúčastňujeme sa podujatí a aj sami rôzne podujatia a aktivity tvoríme. Prečítajte si 7 dôvodov, prečo odoberať novinky zo Slavice.