Folklórny súbor Čtyřlístek

Folklórny súbor Čtyřlístek
Česká republikaVnorovy, Česká republika

Vinohradní 516, 696 61, Vnorovy

web: http://www.spinek.wz.cz

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Všeobecné informácie o FS Čtyřlístek

Súbor Čtyřlístek vychádza vo svojej tvorbe z ľudových zvykov folklórnej oblasti strážnického Dolniacka. Obec Vnorovy sa nachádza v samom strede Južnej Moravy 80 km od krajského mesta Brna. Leží v podhorí Bielych Karpát u čarovnej rieky Moravy. Súbor vznikol v roku 1987 a združuje asi 80 členov, tanečníkov, muzikantov, spevákov mužského a ženského zboru. Jednotlivé skupiny môžu vystúpiť spoločne i samostatne. Programová ponuka vychádza z točivých párových tancov, ukážky zvykov, pracovných činností a humorných scénok zo slováckej dediny. Vo svojom repertoári ponúka tiež ukážky tancov zo susedných regiónov. Svojimi krásnymi piesňami, tancom a krojmi obohacuje súbor folklórne prehliadky doma i zahraničí. Súbor vystupuje v pôvodných vnorovských krojoch.

Základné informácie o FS Spinek

Riaditeľ súboru: Jana Smutná
Rok založenia súboru: 1987
Kontaktná adresa: Vinohradní 516, 696 61, Vnorovy, Česká republika
Telefón: 00 420 518 32 82 30
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
web: http://furmani.cvcdomino.com/

Program vystúpenia súboru na Slavica Festival 2015

pripravujeme...

Dátum aktualizácie údajov: 17.9.2014

NOVINKY

Novinky zo Slavice


Zaujímate sa o dianie okolo Slovanstva? Aj my. Slovanské hnutie sledujeme, zúčastňujeme sa podujatí a aj sami rôzne podujatia a aktivity tvoríme. Prečítajte si 7 dôvodov, prečo odoberať novinky zo Slavice.