Vokálna skupina Dievčata

Vokálna skupina Dievčatá RuskoSlovenskoRusko / Bratislava, Slovensko
Zväz Rusov na Slovensku, Tolstého 7, 811 01 Bratislava
web: facebook
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Krátky rozhovor s umeleckou vedúcou vokálnej skupiny,
Larisou Plekhanovou

Všeobecné informácie o vokálnej skupine "Dievčata"

Vokálna skupina "Dievčata" vznikla pred tromi rokmi v Bratislave z iniciatívy Larisy Plechanovej, ktorá je zároveň umeleckou vedúcou súboru. Utvoril sa kolektív spojený priateľstvom, spoločným pohľadom na život, muzikálnosťou a želaním spievať ruské piesne - ľudové i moderné.

Názov "Dievčata" sme dali skupine podľa jednej peknej piesne "Dievčata" s textom - Dobré devčatá, milé kamarátky a prívetivé tváre s plamienkom vo veselých očiach. To je o nás.

Sme "Dievčata" rôznych ročníkov, zo 70-, 80- i 90-tych rokov, ale zbližuje nás optimizmus, pracovitosť a láska k ruskej kultúre. To je to, na čom sa aj zakladá výber piesní do nášho repertoára a ich interpretácia.

Naše kostýmy sú moderné, s prvkami tradičného ruského folklóru - používame živé farby, ornamenty a veľké vzory kvetov.

Ďakujeme Slovensku, že nás, devčatá z Moskvy, Penzy, Toľatty, Minsku, Stavropoľa, Irkutska a Machačkaly spojilo a umožnilo nám spievať ruské ľudové, vojenské, ale aj patriótne piesne.

Spevácka skupina "Dievčata" sa prezentuje hlavne na festivaloch národnostných menšín, na jarmokoch, organizuje tradičné ľudové sviatky i večery modernej ruskej piesne. Spevácka skupina sa už stihla zúčastniť na festivaloch v Bratislave (2013), v Mojmírovciach pri Nitre (2014), v španielskom Alicante (2014), Festivalu národnostných menšín - maďarskej, rusínskej, rómskej v Šamoríne (2013 -2014), Festivalu chorvátskej menšiny v Rusovciach pri Bratislave (2014).

Základné informácie o vokálnej skupine Dievčata

Riaditeľka a umelecká vedúca skupiny: Plekhanova Larisa
Rok založenia skupiny: 2012
Kontaktná adresa: Zväz Rusov na Slovensku, Tolstého 7, 811 01 Bratislava
Mobil: 00 421 944 378 741
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
web: facebook

Dátum aktualizácie údajov: 23.7.2015

NOVINKY

Novinky zo Slavice


Zaujímate sa o dianie okolo Slovanstva? Aj my. Slovanské hnutie sledujeme, zúčastňujeme sa podujatí a aj sami rôzne podujatia a aktivity tvoríme. Prečítajte si 7 dôvodov, prečo odoberať novinky zo Slavice.