Folklórny súbor "Vuk Stefanović Karadžić"

Vuk Stefanović Karadžić

FS Vuk Stefanović KaradžićBačka Topola, Srbsko

Glavna 26, 243 00 Bačka Topola, Srbsko

web: www.skcvukstefanovickaradzic.rs/en

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

SKC „Vuk Karadžič Stefanovic“ bol založený 21. februára 1990 v Bačka Topola, s úlohou ochraňovať srbskú národnú kultúru, zachovať duchovné a materiálne tradície predkov. Piesne sa hrajú na tradičných ľudových nástrojoch. Zvláštna pozornosť je venovaná originálnych kostýmov, zachovávajúc kultúrne bohatstvo srbského národa.

SKC „Vuk Karadžič Stefanovic“ je zakladateľom a organizátorom festivalu duchovnej a materiálnej kreativity, ktorý sa koná každoročne v Bačka Topola pod názvom ,, Pre našich príbuzných a potomkov ". SKC šíri kultúru srbského národa, reprezentujúc Srbsko na medzinárodných festivaloch v Španielsku, Taliansku, Portugalsku, Maďarsku, Bulharsku, Poľsku, Grécku, Ukrajine, Slovensku, Nemecku, Švajčiarsku, atď.

Krátky rozhovor s organizačným vedúcim súboru,
Julianom Racom na festivale v roku 2013

Všeobecné informácie o FS Vuk Stefanović Karadžić

Informácie pripravujeme...

Základné informácie o FS Vuk Stefanović Karadžić

Organizačný vedúci súboru: Julian Rac
Umelecký vedúci súboru:
Slobodanka Rac
Rok založenia súboru: 1990
tel./fax: +381 24 711 543
mobil: +381 63 654 916

Dátum aktualizácie údajov: 16.6.2016

Forum Slavica 2016

NOVINKY

Novinky zo Slavice


Zaujímate sa o dianie okolo Slovanstva? Aj my. Slovanské hnutie sledujeme, zúčastňujeme sa podujatí a aj sami rôzne podujatia a aktivity tvoríme. Prečítajte si 7 dôvodov, prečo odoberať novinky zo Slavice.